Dāgs Zvirgzdiņš

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Jaunie dejas mākslinieki” par hiphopa kultūras popularizēšanu, pasākuma “Wonder Through Movement” ieviešanu Latvijā

Dāgs Zvirgzdiņš pievērsies dejošanai septiņu gadu vecumā, kad sāka apmeklēt Veizāna deju skolu. Mācījies un izmēģinājis dažādus deju stilus: tautiskās, džeza un ielu dejas, absolvējis Latvijas Kultūras koledžas programmu “Deju kolektīva vadītājs ar specializāciju hip-hop kultūras dejā”. Pašlaik kā pasniedzējs strādā Veizāna deju skolā un deju studijā “Space”.

Pēdējos pāris gados ar panākumiem piedalījies batlos jeb deju sacensībās Latvijā, Lietuvā, Anglijā, Francijā un Dānijā. 2022. gadā kļuva par Latvijas Televīzijas talantu šova “Ko tu proti, Latvija?” uzvarētāju, aizsāka “Wonder Through Movement” hiphopa dejas batlus, kā arī bija žūrijas loceklis “Jenotu Urban Trap Festival” deju sacensībās. Kā izpildītājs piedalījies hiphopa dejas izrādē “Punkts”.

Žūrijas komentārs

Dāgs guvis plašu ievērību, izcīnot uzvaru gan Latvijas Televīzijas košajā talantu šovā “Ko tu proti, Latvija?”, gan vairākos nozīmīgos starptautiskos hiphopu deju konkursos. Hiphopa kultūru viņš popularizē, arī mācot bērnus un jauniešus Veizāna deju skolā un rīkojot dejas sacensības “Wonder Through Movement”.

Raksti un recenzijas

Latvijas Televīzija. Latvijas Televīzijas talantu šovā «Ko tu proti, Latvija?» uzvar dejotājs Reinis Dāgs Zvirgzdiņš


© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs