Laikmetīgās dejas izrāde “Glitch”

Nominācija “Dejas balvai 2021–2022” kategorijā “Jauniešu žūrijas balva”

Radošā komanda

Horeogrāfi: Marģers Vanags, Ramona Levane
Tērpu māksliniece, scenogrāfe: Ieva Stalšene
Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss
Komponists: Andrejs Irbēns (Miseralist) 
Izpildītāji: Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas 2021. gada absolventi Darja Turčenko, Emanuēla Zvaigznīte, Gundega Rēdere, Līva Apšeniece, Simona Ozola, Roberta Gailīte,Vladimirs Goršantovs, Emīlija Berga, Katrīna Stepiņa, Kitija Geidāne, Edvards Kurmiņš, Oskars Moore
Producents: kompānija “Sixth”, Latvijas Kultūras akadēmija, Patrīcija Kolāte, Elza Siliņa

Iestudējuma apraksts

2021. gadā Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas programmu absolvēja
jaunie nozares profesionāļi, kuri joprojām turpina sadarbību kā dejotāju apvienība “6. paaudze”, un izrāde “Glitch” ir viņu pirmais patstāvīgi veidotais iestudējums pēc studiju beigšanas. Izrādi izpilda 12 dejotāji, kuru sinhronās kustības jaucas ar “apzinātajām kļūdām” jeb novirzēm no sķietami loģiskā ceļa, tādējādi atklājot iestudējuma galveno tēmu – kļūdu pieļaušanu, ar kuru sastopamies katru dienu un ko varam uztvert vai nu kā neveiksmi, vai iemeslu cita virziena kustībai. Horeogrāfija atklāj gan jauno mākslinieku spēju sadarboties, gan individuālās stiprās puses.Iedvesma laikmetīgās dejas izrādei “Glitch” radās no autoru personīgās pieredzes
un sajūtām, kas saistās ar perfekcionismu un kaut kur dziļi iesakņojušos vēlmi nekad nekļūdīties. Izrādes horeogrāfiju veido kustību materiāls, kuru autori veidojuši, reflektējot par jautājumu, vai šo sajūtu par kļūdas esamību rada patiesi notikusi nepareiza notikumu gaita, vai arī tas ir priekšstats, ko esam sev radījuši paši? Izrādē skatītājs piedzīvo attīstību, kas notiek gan plānotai, gan neparedzētai nobīdei no šķietami loģiskā ceļa.
Šī darba mērķis ir iedrošināt skatītāju ieraudzīt skaisto un vērtīgo arī tajās dzīves situācijās, kas vismaz pirmajā brīdī šķiet kā neveiksmes vai nepilnības.

Jauniešu žūrijas komentārs

Dejotāji ievelk skatītājus darbā ar tuvu acu kontaktu un rada transam līdzīgu pieredzi. Izrāde uzrunā ne tikai ar piesātināto un plūstošo kustību materiālu, kura izpildījumā jūtama cieša saikne dejotāju starpā, bet arī ar domu, ka kļūdu pieļaušana ir daļa no dzīves un dažreiz pat spēj radīt ko burvīgu.

Raksti un recenzijas

Rūdolfs Gediņš. Iespēja publiski kļūdīties. Par izrādi “Glitch”

LSM.lv. Cilvēciskas bailes no kļūdām – jaunie dejas profesionāļi aicina uz izrādi «Glitch»

Foto: Aleksejs Beļeckis

© 2019 Latvijas dejas informācijas centrs